Aranżacje zieleni

Doradzimy w doborze roślin i elementów dekoracyjnych oraz zaaranżujemy każdą przestrzeń.
Z nami nawet najmniejsze wnętrze stanie się oazą zieleni.

Oferujemy usługi aranżacji zieleni:

– we wnętrzach prywatnych
– na tarasach i balkonach
– w biurach i salonach firmowych
– w restauracjach
– usługi dekoracji okolicznościowych

Aranżacja wnętrz zielenią polega na odpowiednim doborze roślin, uwzględniającym charakter danego pomieszczenia, stopień jego naturalnego oświetlenia, jego styl i przeznaczenie.

Zieleń we wnętrzach pełni funkcje estetyczne i funkcjonalne. Zastosowanie roślinności w pomieszczeniach domowych czy biurach, podnosi walory wizualne wnętrza.

Unikalne właściwości roślin wpływają pozytywnie na jakość powietrza, przyczyniają się do poprawy samopoczucia, a także poprawiają atmosferę codziennego życia i pracy. Zieleń daje poczucie spokoju, pomaga zmniejszyć stres i zwiększyć koncentrację.

Aranżacje wnętrz i tarasów zielenią, to sposób na wprowadzenie odrobiny naturalności. Odpowiednio dobrane gatunki roślin, wkomponowane w architekturę wnętrza, będą oryginalnym elementem jego aranżacji.

Efektem końcowym aranżacji wnętrz zielenią, jest pomieszczenie nie tylko pełne uroku ale także funkcjonalne, w którym zarówno praca jak i wypoczynek nabierają zupełnie nowego wymiaru.

Rośliny, nawet o najbardziej oryginalnym wyglądzie, potrzebują stosownej oprawy. Wybierając donicę, należy wziąć pod uwagę:

– styl i funkcję wnętrza lub innego miejsca, w którym ustawimy rośliny
– wielkość kompozycji roślinnych
– kolorystykę i materiał, z którego wykonana jest donica (odpowiednio wybrany materiał podkreśli styl i charakter wnętrza)
– warunki atmosferyczne (do kompozycji zewnętrznych wybieramy donice odporne na działalność czynników zewnętrznych)

Należy również pamiętać, że każda roślina ma inne wymagania. Architekt zieleni pomoże w doborze odpowiedniego gatunku rośliny i zaprojektuje kompozycję dopasowaną do stylu wnętrza lub okazji.

Zapraszamy do zapoznania się z wyjątkową kolekcją stylowych donic z włókna szklanego, które dostępne są w naszej ofercie.

 

 

W aranżacjach biurowych dobrze sprawdzają się rośliny zielone, które dzięki swoim właściwościom oczyszczania powietrza, polepszają jego jakość. Zestawienie kilku roślin jednego gatunku daje poczucie harmonii i estetyki.

Rośliny o swobodnym, opadającym pokroju najlepiej prezentują się w wysokich donicach. Zielistka jest rośliną przystosowującą się do miejsca, w którym rośnie. Posiada niewielkie wymagania i wiele zalet. Jej proste, a zarazem oryginalne liście sprawdzą się w nowoczesnych i klasycznych aranżacjach.

Kompozycje roślinne warto zestawiać z naturalnymi materiałami, np. z kruszywem dekoracyjnym, który jest świetnym tłem dla zieleni.

 

Donice o wydłużonym kształcie i większych rozmiarach, mogą pełnić funkcję elementu dzielącego przestrzeń. Oddzielą stanowiska pracy w biurze lub stworzą subtelną granicę pomiędzy strefami w pomieszczeniu.

 

Kompozycje roślinne warto jest dopełniać dekoracyjnym kamieniem lub kruszywem, które stanowić będzie naturalne wykończenie.

 

Różnorodność naturalnych kamieni dekoracyjnych jest bardzo szeroka. Kolorystykę i fakturę kruszywa można dobrać odpowiednio do kompozycji lub stylu otoczenia.