ZIELONA ŚCIANA – WERTYKALNY OGRÓD W KAŻDYM MIEJSCU

Ściany obsadzone roślinnością, to nowe spojrzenie na formę zieleni. Wertykalny ogród jest alternatywą dla miejsc, w których brakuje przestrzeni dla roślin. Sprawdza się w wielu zastosowaniach, zarówno na zewnątrz jak i we wnętrzach.

Odpowiednia konstrukcja umożliwia rozwój roślin i ich nawodnienie w pionie. Dzięki nim projektant może zagospodarować roślinnością powierzchnie wertykalne budynków, biur, restauracji oraz domowych wnętrz.

Roślinność stosowana do obsadzania pionowych ogrodów, może być dopasowana kolorystycznie do charakteru miejsca, tworzyć fantazyjne wzory, jak również zawierać elementy dodatkowe, np. logo. Wielkość i kształt wertykalnego ogrodu zależy od wyobraźni. Należy jednak pamiętać, że stosowane rośliny powinny być odpowiednio dobrane do warunków projektowanego miejsca.

Zielone ściany są również dobrym pomysłem na zasłonięcie nieestetycznych ścian i elewacji budynków. Mogą być elementem dzielącym przestrzeń we wnętrzu i w ogrodzie.
Dzięki pionowej konstrukcji wertykalnego ogrodu nawet mała przestrzeń może się zazielenić.

Wertykalne ogrody są oryginalnym elementem aranżacji wnętrz.

Oprócz walorów estetycznych, zielone ściany posiadają szereg funkcjonalnych zalet. Stanowią barierę akustyczną, termoizolacyjną, są zielonymi płucami miejsc, w których zostaną zainstalowane.

Tworzą specyficzny mikroklimat , oczyszczają powietrze oraz poprawiają jego jakość. Zastosowanie zielonych ścian w biurach czy pomieszczeniach firmowych wpływa pozytywnie na budowanie relacji z klientami i lepsza samopoczucie pracowników.